Laserové odstranění tetování – cena není nízká, ale vyplatí se

Laserové odstranění tetování a jeho cena nás zajímá, když se nutně potřebujeme zbavit „kérky“, která je na obtíž. Odstranění tetování vyřeší nečekané nepříjemnosti a efekt mnohdy nejde penězi vůbec vyčíslit.

 

Laserové odstranění tetování – cena za to stojí

Slovo „tetování“ má původ v tahitském „tatau“, což znamená kreslit. Tetování prováděli lidé už před mnoha tisíci lety po celém světě, od Ameriky přes Grónsko až po Tichomoří. A vždycky pro ně bylo niterně důležité.

Důvody byly náboženské, symbolické, estetické, ale i docela prozaické – v některých kulturách se tetováním označovali zločinci. Dodnes se tetují příslušníci japonské zločinecké organizace Jakuzy. Soudobé tetování je osobním rituálem, kterým ukazujeme, že někam patříme, něco má připomínat nebo přináší změnu či experiment.

Na peníze v tu chvíli nemyslíme, chceme změnit svoje tělo a svůj život. A podobné je to v opačné situaci – když chceme, aby tetování zmizelo. Jde hlavně o kvalitní výsledek, protože jen tak má odstranění tetování smysl.

 

Roste počet těch, kdo se chtějí tetování zbavit

Podle Americké asociace estetické a plastické chirurgie (ASAPS) narůstají počty lidí, kteří litují, že si kdy tetování nechali udělat, a snaží se jej zbavit. Podle výsledků z roku 2015 je meziroční růst počtu odstraněných tetování skoro 40 %!

Majitelé tetování, kteří s tímto požadavkem přicházejí na kliniku, mají pocit, že udělali chybu, když se nechali tetovat. Někteří se za svoje „ozdoby“ dokonce stydí. Nechtějí, aby je viděly jejich děti, nebo změnili životní styl či práci a tetování jim v novém životě vadí.

Odstranit tetování podle informací ASAPS chtějí lidé všeho věku, ale převládají muži i ženy od 25 do 40 let. Ti, kteří o odstranění uvažují, berou v potaz především to, že v oblasti odstranění tetování došlo k prudkému rozvoji laserových technologií, které vše usnadnily.

 

Tetování se dá překrýt jiným, ale problém tak nezmizí

Někteří majitelé tetování situaci řeší tak, že si přes nežádoucí obrázek nechají vytetovat jiný, výraznější, který ten původní překryje (tattoo cover up).

S tím pomůžou v tetovacím salónu, ale původní problém to nevyřeší. Tato cesta je použitelná jen ve specifických případech.

 

Bojíte se?

Někdo odstranění tetování hodně zvažuje. Honí se mu hlavou, že to bude bolestivé, nedoplatí se a stejně se to nepovede. V minulosti používané techniky někdy komplikace skutečně vyvolat mohly.

Dřív se kůže máčela ve slané vodě a pak brousila, nebo se tetování vyřízlo skalpelem. Jiné postupy zase využívají dlouhodobé používání krému, který tetování zesvětlí.

 

Tři důvody, proč se rozhodnout pro laser

Strach ale není na místě, v současné době je odstraňování tetovaných obrázků lékařským laserem běžné a přináší velmi dobré výsledky. Při laserovém zákroku se naruší pigmentová zrna v pokožce a organismus si pak pomůže sám, přebytečný pigment odbourá a vyplaví z těla. A proč vybrat laser?

– je šetrný ke kůži, která se rychleji hojí a nedochází ke zjizvení

– má vysokou účinnost a je efektivní – je samozřejmě zapotřebí vícenásobné ošetření a tedy více návštěv, ale výsledek je opravdu výborný

– cítíte minimální bolest – pokožka je při výkonu chlazená, což sníží bolestivost zákroku.

 

Neodborným zásahem neušetříte

Rozhodně je vhodnější dát přednost ošetření laserem na specializované klinice, než se snažit ušetřit a riskovat estetické nebo dokonce zdravotní problémy, které může způsobit neodborný zásah. Bude to sice stát několik tisíc (v závislosti na velikosti tetování a počtu návštěv), ale dobrý výsledek za to stojí.

Pojišťovna tyto procedury bohužel neproplácí, nejde totiž o léčebný výkon. Investice do laserového zákroku se ale vyplatí – nežádoucí tetování totiž zmizí navždy.

Co vy a tetování? Nechali byste si je odstranit? Nebo se mu vyhýbáte?

 

Markéta Kadeřábková