Botoxem se rty nezvětšují. Cenu má kyselina hyaluronová

Takzvaný klobásový jed způsobující ochrnutí našel své uplatnění ve vojensko-průmyslovém komplexu, kde je oblíbenou náplní do chemických zbraní. Pro své účinky se s úspěchem nasazuje také v estetické medicíně. Používá se k eliminaci vrásek, ale na objemové výplně není vhodný. Proto si objasníme mylnou souvislost botox – rty. Cena a druh zákroku, který vám zajistí plnější ústa, samozřejmě nebudou chybět. Vstupte do beauty světa věčně mladých celebrit.

Co to je botox, jak ovlivňuje rty a jaká je jeho cena

Jeden z nejúčinnějších přírodních jedů botulotoxin nebo též botulin produkuje určitý typ bakterie při kažení potravin. Když se botox stříkne injekcí do svalu, způsobí jeho lokální ochrnutí. Tím jakoby zmizí vrásky způsobené pohyby svalstva například při mračení. Kdyby se botox použil na rty, cenou by bylo pouze jejich ochabnutí nikoliv “přifouknutí”. Určitě jste zaregistrovali, že dámy, které to s botoxem přehání, pak vypadají poněkud neživotně jako voskové figuríny. Z jejich nepřirozeně hladkých obličejů dočasně neschopných jakéhokoliv výrazu se na nás smějí kyselinou hyaluronovou vyplněné rty.

Cena “klobásového jedu” přitom začíná na 2 tisících korun za aplikaci do jedné zvolené části obličeje – třeba do svalu mezi obočím, do tváře u nosoretní rýhy či do vnějšího okolí očí.

Jako výplň vrásek slouží kyselina hyaluronová

Přirozeně úzké nebo s věkem povadlé rty dokáže zvětšit jiná přírodní látka. Řeč je o zázračné kyselině hyaluronové, která dodá naší puse chybějící volume a také se výborně hodí na retuš vrásek. Podle doporučení estetických lékařů se někdy kombinuje s botoxem, který na nějaký čas znehybní svaly kolem rtů. Současně se do již existujících hlubokých vrásek napíchá gelová kyselina hyaluronová, která je vyplní a tím pádem vyhladí. Cena za mililitr této látky včetně celého zákroku se pohybuje kolem 8 tisíc korun.

Botox ani výplň rtů kyselinou nevydrží. Cena je platba za roční výsledek

Nervosvalové impulsy naruší botox po ambulantní aplikaci nejpozději do 5 dnů. Takto “umrtvená” tvář v okolí rtů se pak hýbe jen minimálně a tím pádem nedochází k jejímu  “vrásnění”. Cenu zákroku je v tomto případě nutné uhradit zhruba po půl roce znovu. První dávka botoxu se totiž v tomto časovém horizontu vstřebá a teprve následující ošetření už může vydržet celých 12 měsíců.

O něco déle, ale maximálně rok a půl vydrží výplň rtů nikoli botoxem, ale kyselinou hyaluronovou, jak už bylo vysvětleno výše. Cena za opakování se u ní také může postupně snižovat, protože efekt dalších výplni se kumuluje a vydrží déle, než ten úplně první. Na rozdíl od pozvolného účinku botoxu se rty po vpravení kyseliny vyhladí a zvětší okamžitě.

Skutečná cena v podobě rekonvalescence je minimální

Přestože jsou oba zákroky téměř bezbolestné a v podstatě neinvazivní, vyžaduje usazení látek v podkoží pár klidových dnů. Po botoxu a kyselině byste měly vědomě omezit mimiku a vyhnout se zbytečnému ohýbání a zvýšené fyzické námaze. Několik dní se doporučuje spát na zádech a vynechat opalování a saunování. Jinak ale pokračuje váš běžný život bez omezení a vlastně i bez složitého hojení či léčení. Injekční jehla je maličká a vpichy prakticky do druhého dne zmizí. 

Závěrem ještě připomeňme kontraindikace. Botoxu vpravovanému do obličeje a kolem rtů by se měly vyhnout gravidní ženy a čerstvé maminky. Bezcenný a potenciálně nebezpečný může být tento zákrok také pro lidí s neurologickými poruchami. Těm by další oslabení nervových přenosů určitě neprospělo. Pro všechny ostatní se jedná o zákroky prověřené desítkami let, miliony celebrit a další klientely po celém světě. Váš názor nám směle pošlete přes komentáře.

Markéta Kadeřábková