Plastika prsu jako cesta k vysněnému dekoltu?

Plastika prsu je dnes jedním z nejvíce prováděných výkonů v plastické chirurgii. Je to také jeden z hlavních důvodů, proč plastických klinik stále přibývá.

Pomoc s úpravou vašeho dekoltu můžete vyhledat z mnoha různých důvodů. V případě následků závažné nemoci se většinou jedná o kompletní nahrazení ženského prsu. Dalšími možnostmi jsou však také například úprava tvaru prsa nebo zvětšení prsou díky vlastnímu tělesnému tuku.

 

Kdy je pro mne plastika prsou vhodná?

Pomoc plastických chirurgů můžete vyhledat téměř kdykoliv sama chcete. Dnes je plastika prsou nejčastější operací a nabízí ji opravdu každá klinika zaměřená na plastickou chirurgii. Ať už jste maminka, jejíž prsa změnila tvar po období kojení, prodělala jste vážnou nemoc, díky které jste o prso přišla či jste jen nespokojena podobou vašeho dekoltu, plastika prsou je pro vás tou správnou volbou.

 

Jakou velikost či tvar si vybrat?

Díky moderní technologii 3D vizualizace a za pomoci odborníka si bez velkého zákroku můžete vyzkoušet, jaká velikost či tvar prsou jsou pro vás těmi vhodnými.

Při odborné konzultaci se specialistou jde především o vaše přání a představy. Chirurg však musí vzít v potaz i vaši kompletní fyzickou konstituci. Zvažuje nejen vaši výšku a váhu, ale také případné komplikace páteře, které by mohly nastat v případě zvolení špatné velikosti implantátu.

 

Jak zákrok probíhá?

Tento chirurgický zákrok probíhá pod plnou narkozou. Většina klinik dnes nabízí v ceně zákroku i ubytování. Jedná se většinou o jeden den před samotným zákrokem a následující tři dny po něm. Každá z klinik si však podmínky a doporučení k hospitalizaci může určit sama.

 

Zákrok jako takový je opět velmi individuální záležitostí. Od zvolených implantátů až po způsob vložení je rozhodutí o postupu plně v rukou zkušených chirurgů. Každopádně díky stále se zdokonalujícím metodám jsou dnes známky po zákroku zcela minimální.

 

Po zákroku

Počítejte s tím, že budou vaše prsa několik dní po zákroku citlivá na dotek. Jako u každé narkózy, i v případě plastiky prsou můžete čekat pooperační únavu a vyčerpanost.

V rámci správné péče o jizvy je doporučeno užívat oleje určené k regeneraci kůže.

Dalším z nutných opatření po plastice prsou je speciální elastická podprsenka. Tu je nutné nosit zhruba 7- 10 dní po zákroku, aby byl prsům poskytnut komfort, než se tělo plně přizpůsobí.

 

Prsní implantáty

Prsní implantáty podléhají stejně jako všechny zdravotnické materiály přísným kontrolám a schvalování. Všechny druhy, tvary i materiály prsních implantátů musí projít přísný procesem kontrol a získat tak certifikát, aby mohly být klinikami využívány.

Výrobce i ty implantátu si ostatně můžete sama vyhledat a ověřit.

Všechny certifikované implantáty jsou hygienicky nezávadné, bezpečné a materiálem se velmi podobají samotné prsní tkáni.

 

Jak si správně vybrat kliniku?

Výběr kliniky i konkrétního chirurga je zcela na vás. Velmi důležitá je ve vztahu klienta a chirurga naprostá důvěra. Pro samotnou operaci je podstatný dobrý psychický stav klientky. Tomu můžete přispět především tím, že si vyberete plastického chirurga, kterému budete zcela důvěřovat.

Je proto nadmíru důležité sehnat si veškeré informace jak o klinice, tak o samotném specialistovi. Není žádoucí výběr urychlit. Dnes již možnost internetu poskytuje veškeré informace, které k rozhodování potřebujete.

Navíc samotné kliniky nabízejí nezávazné konzultace se svými odborníky. Můžete tak navštívit hned několik klinik bez nutnosti podstoupení operace.

Nespěchejte na zákrok. V klidu a s rozvahou prostudujte všechny dostupné informace a vyberte si především podle svého pocitu. Dobrá psychická kondice je podstatnou součástí úspěšné operace a předem vede ke spokojenosti s budoucími výsledky.

 

Zvažujete plastiku prsou? Nebo jste již podstoupili? Podělte se s naší redakcí o zkušenosti.

Markéta Kadeřábková