Plastická chirurgie není ženskou výsadou. Zde jsou 3 zákroky, které podstupují i muži

Plastická operace neznamená jen zvětšování poprsí u žen. Stále více mužů v moderním světě chce vypadat co možná nejlépe. I díky sebemenší korekci se muži mohou zbavit velkých komplexů. Jaké zákroky kliniky pánům nabízejí?

 

Plastická operace mužů není tabu

Medicína se lety posouvá dopředu a s ní i plastická chirurgie, kolem které panuje spousta mýtů. Zdaleka není jen o prsních implantátech nebo vyhlazování vrásek, které si většina populace spojí spíše se ženami. Kliniku navštěvují i muži, a to nejen proto, aby si nechali zvětšit penis či udělat liposukci břicha. Zde jsou tři zákroky, které mohou podstoupit.

 

Operace odstátých uší

Už v dětství může vzniknout řada traumat. Třeba v oblasti uší platí, že čím víc jsou odstáté, tím víc působí komicky. Děti, které slýchávají, že mají „plachty“ nebo že je uši „brzdí při běhu“, si ale mohou vybudovat komplex a začít je zakrývat dlouhými vlasy či pokrývkami hlavy. Pomoct může operace, která trvá asi hodinu. Samozřejmě jí předchází konzultace, aby se dosáhlo žádoucího vzhledu. V praxi to jednoduše vypadá, že se uši přišijí k lebečnímu svalu za nimi. Rekonvalescence je pro pacienty náročnější, protože musí mít týden uši zabalené obvazem, který nesmí sundat, aby se udržela nově dosažená poloha uší, což může znamenat značné nepohodlí. Téměř čtvrt roku pak trvá, než se uši plně zahojí a je možné zhodnotit konečný výsledek.

 

Operace očních víček

Oči jsou nejvýraznějším rysem obličeje. Ve stáří se ale v oblasti očních víček mohou objevovat kožní nadbytky, vrásky, či tukové vaky nebo naopak tmavé kruhy a propadlé zářezy. Každý pacient a každé oko vyžaduje individuální přístup, ale lze říct, že s většinou neduhů si plastická chirurgie poradí. Jednoduše řečeno: převislou kůži i tukové vaky lze odoperovat, tmavé kruhy pod očima se dají odstranit. Operace očí trvá něco mezi třiceti a pětačtyřiceti minutami, jemné stehy pod povrchem kůže se pak odstraňují po pěti dnech. V případě výrazných spodních vaků bez nadbytečné volné kůže lze zákrok provést i bez viditelných stehů skrze spojivky. Výsledkem je pak svěží a mladistvý vzhled, v některých případech i celkové zlepšení zraku a periferního vidění. Zotavování navíc není tak náročné jako u operace uší, pacient z kliniky odejde jen s náplastmi a dostane prášky tlumící bolest. Také se doporučuje týden nosit sluneční brýle, aby zabránily pronikání prachu do očí.

 

Odstranění chrápání laserem

Laser je v lékařství i kosmetice nedocenitelnou pomůckou. Odstranění tetování laserem, operace očí či likvidace chloupků jsou jen jedněmi z mnoha zákroků, kde najde tento nástroj užitek. Dnes se využívá i při řešení chrápání.

Společenský život dokáže ovlivnit nejen vzhled, ale i zvuky, které vydáváme, aniž bychom o nich věděli. Chrápání je nejen obtěžujícím pro vaše spolunocležníky, ale může dokonce přinášet i zdravotní rizika.

Částečně jej lze řešit správným dýcháním, nebo lze volit pomoc z rukou moderní medicíny.

Tzv. laserová uvulopalatoplastika probíhá buď v celkové nebo lokální anestezii a jejím cílem je odstraňování nejslabších částí patrových oblouků a měkkého patra. Dle názvu je patrné, že se operace provádí laserem, tudíž následné hojení není tak náročné a bolestivé. Po zákroku má pacient jen pocit „knedlíku“ v krku, který by měl do týdne odeznít.

 

Na kolik to všechno vyjde?

Ceny se na různých klinikách liší a pohybují se v řádu desetitisíců korun.

  • Operace uší startuje na 9 000 korunách za jedno ucho
  • Cena operace očních víček se pohybuje mezi 8 tisíci a 15 tisíci
  • Odstranění chrápání laserem stojí něco mezi 15 a 30 tisíci

Zlepšený život po kosmetické, ale i zdravotní stránce, je k nezaplacení. Je plastická operace u mužů tabu, nebo ne? Myslíte si, že se muži stydí nebo už jste naopak sami některý ze zákroků podstoupili? Neváhejte nám napsat váš názor do komentářů!

Markéta Kadeřábková