Důkladnou přípravou a péči o permanentní make-up rtů k dosažení dlouhotrvajícího výsledku a spokojenosti s vlastním vzhledem

Věděly jste o tom, že exituje několik doporučení, která byste měly následovat, aby vám permanentní make-up rtů vydržel co nejdéle a výsledek byl přesně takový, jaký byste očekávaly? V tomto článku se zaměříme na samotnou přípravu na zákrok i následnou péči, která je zejména v době hojení klíčová a určuje, jak rty budou následujících několik měsíců vypadat a jestli bude nutné absolvovat více korekčních sezení. Rovněž jsme pro Vás sepsali, jak celý zákrok proběhne, abyste věděly, že se není čeho obávat.

 

Nezapomeňte, že před podstoupením permanentního make-upu rtů je nutné připravit se dle pokynů specialisty, který zákrok povede

Přesto, že každý salon používá jiné techniky permanentního make-upu, Vaše příprava by měla být vždy stejná. Daný specialista Vás pokaždé upozorní na to, co je nutné provést, ale jedná se o informace, které má každé studio zveřejněné na svém webu, a proto si můžete vše zjistit již v době, kdy nad PM začnete uvažovat.

 

VHODNÁ PŘÍPRAVA NA ZÁKROK:

 • Nejméně 14 dnů před aplikací přestaňte užívat antibiotika, která by mohla zapříčinit, že Vaše tělo vpravený pigment nepřijme.
 • Po dobu 10 dnů neužívejte žádné léky na ředění krve.
 • Nejméně 3 dny před permanentním make-upem se vyhněte přímému slunci i návštěvě solária.
 • Depilaci horního rtu proveďte nejpozději 2 dny před zákrokem.
 • Den před aplikací nekonzumujte kořeněná a těžce stravitelná jídla, nepijte alkoholické a energetické nápoje.
 • V den zákroku nekuřte a nepoužívejte žádnou pečující ani dekorativní kosmetiku.

 

Nepodceňte ani pozákrokovou péči

V rámci procesu hojení se na pokožce vytvoří stroupky, které přetrvávají zhruba 7 až 10 dnů. Jedná se o standardní průběh hojení a je nutné, abyste se nesnažily žádným způsobem tento proces urychlit tím, že je strhnete apod. Naopak byste tím celý průběh značně narušily a důsledkem by byl chybějící pigment na některých místech rtů.

 

PÉČE BEZPROSTŘEDNĚ PO ZÁKROKU:

 • Večer v den zákroku rty zbytečně nemáčejte vodou a vynechejte i čištění zubů.
 • V prvních dnech po zákroku spěte na zádech a tekutiny přijímejte brčkem.
 • Vyhněte se konzumaci silně zbarvených potravin.
 • Nepoužívejte dekorativní ani pečující kosmetiku. Přípustný je pouze roztok, který Vám dá specialista po zákroku.
 • Oblasti aplikace se zbytečně nedotýkejte.
 • Po celou dobu hojení nevystavujte rty přímému slunci. Po zahojení používejte speciální opalovací krém s vysokým SPF faktorem.

 

Počítejte s tím, že v 99 % případů je nutné podstoupit korekci

Berte na vědomí, že korekce je přirozenou součástí celého zákroku. Specialista nikdy dopředu neví, jak bude Vaše pokožka reagovat na vpravený pigment a z kolika procent na kůži zůstane. Vždy je proto lepší zvolit světlejší odstín, protože zesvětlit pigment po zahojení by šlo jen stěží – naopak ztmavit ho je možné vždy.

 

V JAKÝCH PŘÍPADECH JE NUTNÉ PROVÉST KOREKTURU:

 • Vaše tělo nepřijme vpravený pigment, což je zcela přirozená reakce těla, se kterou se dopředu počítá, ale nikdy není předem jasné, kolik barvy na rtech zůstane.
 • Podceníte přípravu či péči po zákroku, čímž zbytečně snížíte kvalitu výsledku.
 • Máte mastný typ pokožky, a proto se pigment hůře drží a k dosažení žádoucího výsledek je nutné aplikaci opakovat vícekrát.

Tip pro Vás: Vyrobte si podle jednoduchého návodu balzám na rty.

 

Co se týká samotného zákroku, probíhá v několika krocích. Vždy se začíná úvodní konzultací, v rámci které Vás specialista seznámí s celým průběhem zákroku. V další fázi se vytvoří návrh oblasti aplikace, v rámci kterého se hledá ideální tvar a délka. Následně se zvolí odstín pigmentu, který plně odpovídá tónu Vaší pleti. Samotná aplikace trvá v průměru hodinu a půl. Po ní následuje už jen doporučení k následné péči a domluvení termínu korekčního sezení. Podívejte se, jaké rty se mužům líbí nejvíce.

 

Podle jakých parametrů byste si vybraly estetické studio a specialistu PM?

Markéta Kadeřábková