Naučte se používat tělovou kosmetiku, která Vaší pokožce prospěje, ale nečekejte od ní zázraky – vhodně zvolené kosmetické produkty jdou ruku v ruce se zdravým životním stylem a společně Vás dovedou ke krásně pevné pokožce!

Stav vaší pokožky není ovlivněn jen tělovou kosmetikou, kterou pravidelně používáte, ale také životním stylem, jaký vedete. Jedno bez druhého nemůže naplno fungovat a věřte, že se Vaše prohřešky zakrátko projeví právě na stavu Vaší pokožky. V tomto článku Vám popíšeme, podle čeho si kosmetické produkty vybrat a dozvíte se také, co všechno má v konečném důsledku vliv na vzhled Vaší kůže.

 

Produkty tělové kosmetiky si vždy vybírejte podle Vašeho typu pokožky a jejího momentálního stavu

Úbytek kolagenu a elastinu v těle se projevuje stárnutím pokožky v obličeji, dekoltu a později a na zbývajících částech těla. Kolagen a elastin jsou proteiny nezbytné k zajištění pružné a pevné pokožky. Takto mladistvě a zdravě vypadajícího vzhledu můžete dosáhnout i v pokročilém věku díky pravidelnému používání tělové kosmetiky, která vyhovuje Vašemu typu pokožky a zároveň řeší Vaše kožní problémy.

 

Normální

Pokožka dokonale hebká na dotek a zdravě vypadající na pohled. Je krásně pružná a snese na sobě jakýkoliv produkt bez rizika podráždění.

Pokud jste majitelkou normální pokožky, máte opravdu štěstí, a proto usilujte o udržení takového stavu použitím hydratačních krémů.

 

Citlivá

Nikdy si nekupujte kosmetické produkty bez toho, aniž byste si přečetly jejich složení. V případě použití nevhodné kosmetiky Vám to Vaše kůže vrátí v podobě nepříjemného svědění a zarudlých, podrážděných míst.

Vždy dávejte přednost výrobkům bez parfemace, s přírodním složením a neutrálním pH.

 

Suchá

V případě nedostatečné či nevhodné péče bude Vaše pokožka vysušená a podrážděná, a proto používejte speciální produkty určené na tento typ pokožky. Zvýšenou pozornost věnujte kůži na kolenou, loktech a holeních, kde je vyšší riziko popraskání a vysušení.

Vybírejte si kosmetické výrobky, které podporují obnovu přirozené ochranné vrstvy kůže, vyživují ji a hloubkově hydratují.

 

Tip: Zjistěte, jak o své tělo vhodně pečovat v těhotenství.

 

Kromě krémů používejte také peelingy a tělové kartáče

Jednou za čas je vhodné pokožku hloubkově hydratovat, vyživit a odstranit odumřelé buňky pomocí peelingu. Dejte si s jejich výběrem záležet a to zejména v případě, že máte citlivou pokožku. Nepřekračujte doporučenou dobu působení ani opakování, protože byste tím mohli horní vrstvu pokožky nenávratně poškodit. Podívejte se na jednoduchý návod na přípravu domácího peelingu.

Při sprchování používejte masážní kartáč, kterým urychlíte obnovu kožních buněk, Vaše pokožka bude pružná, pevná a bez šupinek.

Používejte sprchový gel a nikdy se neholte na sucho, abyste svou pokožku zbytečně nedráždily.

 

Zdravý životní styl jako jeden z faktorů ovlivňující stav Vaší pokožky

VYVÁŽENÁ STRAVA

Strava bohatá na obsah živin pozitivně působí na lidský organismus i vzhled pokožky. Velmi důležité je dodržovat pitný režim a každý den vypít nejméně 2 litry neperlivé a neslazené vody. Existuje i celá řada potravin, jejichž pravidelnou konzumací dosáhnete žádoucích výsledků.

 

Potraviny bohaté na obsah živin:

  • Ovoce
  • Listová zelenina
  • Ryby – losos, tuňák
  • Ořechy – para, kešu
  • Potraviny z celozrnné mouky

 

PRAVIDELNÝ POHYB

Pokud s pohybem teprve začínáte, postupujte pomalu. Najděte si libovolnou sportovní aktivitu, která Vás baví a opakujte ji nejméně jednou týdně. Choďte na pravidelné procházky, kde kombinujte rychlo-chůzi a běh. Místo dopravních prostředků a výtahů, choďte pěšky. Každý den se protahujte. Později můžete přidat i cardio nebo posilování. Pro začátek doporučujeme dohled trenéra, abyste si neublížily.

Uvidíte, že po čase se pravidelný pohyb stane Vaší přirozenou součástí a začne se pozitivně projevovat nejen na Vašem fyzickém a psychickém stavu, ale také na vlastnostech Vaší pokožky, která bude výrazně pevnější a krásná jako před lety.

 

Teď už víte, že k dokonale vypadající pokožce nestačí jen používat kosmetické produkty, ale žádoucí je také dodržovat zásady zdravého životního stylu. Mimo to je velmi důležité dopřát si dostatek spánku, vyvarovat se negativním emocím a stresu. Stárnutí pokožky zpomalíte i tím, že nebudete kouřit a konzumovat alkoholické nápoje. Snažte se vyhradit si každý den alespoň pár minut na péči o svůj zevnějšek a uvidíte, že Vaše pokožka Vám to zakrátko vrátí.

 

Dodržujete zásady zdravého životního stylu? Věděly jste, jaký vliv mají všechny tyto faktory na stav Vaší pokožky?

Markéta Kadeřábková