Halenky i košile jsou elegantní a využijete je nejen na společenských akcích

Halenky a košile – kdy se hodí 

Halenky i košile se hodívšude tam, kde budete chtít vypadat elegantně. Třeba budete-li chtít vyrazit na pracovní či veřejnou akci. Krátce řečeno, halenky i košile je možné nosit do společnosti a ženám budou velice slušet. Hodí se pod sako, k sukni nebo jako část kompletu kostýmku. Jsou-li v bílé barvě, budou se líbit i v práci. Proto by neměly ve vaší komodě chybět. Bílá bude  samozřejmě vhodná i na pracovní pohovor, protože je symbolem čistoty, elegance a navíc opticky zeštíhluje. Pozor je třeba dát pouze na její údržbu a zabránit šednutí. 

Pro jakou příležitost zvolit halenku versus košili

Každá příležitost vyžaduje jiný typ oblečení. Záleží na jakou akci se chystáte vypravit. Jedná se o oficiální firemní akci nebo spíše neformální setkání s přáteli? Nebo jdete do společnosti a chcete jen vypadat elegantně a cítit se hezky? 

Do práce se hodí jak barevné halenky, tak košile. Jsou méně formální než bílé kousky, ale přesto budou působit dobrým dojmem. Barvy můžete vybírat podle aktuálního stavu vaší nálady. Model můžete doplnit různými vzorky, krajkou nebo volánky. Pokud jdete na večerní akci a chcete přitáhnout pozornost okolí, ideální volbou je černá halenka z lehce průsvitného materiálu. Dodá vám sex-appeal. Pod halenkou se bude krásně vyjímat černá podprsenka. Nebojte se, nejde o žádný krok vedle či o přehnaný výstřelek. Záleží pouze na vás jak odvážná chcete být. A také na tom, zda chcete strávit večer klidným povídáním s přáteli, nebo zda chcete upoutat mužskou pozornost. Halenky a košile rovněž uplatníte při různých společenských příležitostech, jako jsou návštěva divadla, svatba, oslava a podobně.

Jak ozdobit halenku a košili 

Na eleganci záleží, a proto halenky nebo košile můžete ozdobit volánky, krajkou či třeba knoflíky. Pokud chcete působit elegantně a přísně, zapněte všechny knoflíky košile a halenky až ke krku. V opačném případě můžete nechat nějaký rozepnutý. Halenku můžete ozdobit páskem kolem pasu. Oblečení doplňte nějakým hezkým kouskem šperku a dalšími doplňky. Poté vám již nic nebude bránit vyrazit si do společnosti. 

Vybírat můžete z různých materiálů a střihů

Halenky a košile vás mohou příjemně zahřát nebo naopak ochladit v horkých dnech. Záleží jen na tom, jaký materiál si vyberete. Satén, který je velice jemný na těle a příjemně se nosí, bude chladit. Podobně chladivou funkci jako satén má rovněž len. Klasikou jsou bavlněné košile a halenky. Bavlněné halenky a košile snad nikdy nevyjdou z módy. Do chladného počasí se vám bude hodit flanelová košile, která vás příjemně zahřeje. Halenky a košile vybírejte také podle toho, jaký střih se vám líbí a hodí se k vaší postavě. K výběru budete mít obyčejné nebo elegantní střihy halenek a košil pro více formální příležitosti. 

Pereme halenky a košile

Aby si vaše halenky a košile dlouho udržely svůj vzhled, je třeba se o ně správně postarat a šetrně je prát. V prvé řadě se vždy řiďte informacemi a doporučeními na štítku  – nejsou tam nadarmo. Obecně platí, že  halenky a košile sje třeba prát  na 30 – maximálně 40 °C . 

Po vyprání nechte oblečení uschnout pověšené na ramínku. Tím do značné míry zabráníte nechtěnému pomačkání. Místo žehlení halenek a košil vyzkoušejte napařovač prádla. Skutečně je skvělý a jak halenky tak košile krásně narovná po vyprání ča rovněž krátkém nošení. 

 A jak je to s košilemi a halenkami u vás?

Markéta Kadeřábková