BALI

Bali se právem stalo synonymem pro vše krásné a exotické. Na tomto „Ostrově bohů“, jak se Bali často přezdívá, najdete nádherné pláže vroubené palmami, impozantní sopky, krásné usměvavé lidi a jedinečnou tradici hudby, tance, výtvarného umění, sochařství, architektury, divadla a poezie.

Bali je ostrovem plným překvapení, kde můžete stále prožívat skutečná dobrodružství, objevovat dosud neobjevená místa a být svědkem exotických rituálů.

Odpočívat nebo prožít čas naplněný činností?

Na Bali je každý den naplněn nekonečnými možnostmi. Můžete odpočívat v tradičních domech s uklidňujícím výhledem na záplavu zeleně rýžových polí, uvolnit se v kultivovaném prostředí Sanur nebo se vydat pěšky do zelených výšin Kintamani a cestou se zastavit ve vesničkách Ubud a Mas, kde si můžete prohlédnout či koupit tradiční umělecké a řezbářské předměty. Nebo se vydat na nezapomenutelnou cestu na veslici pomalované oslnivými barvami s napnutými plachtami tyrkysové barvy na Pulau Sarengan, Želví ostrov. Pro sportovní nadšence je k dispozici golf, tenis, jedinečný surfing, plachtění, šnorchlování, potápěči si přijdou na své na vraku lodě Liberty v křišťálově čistých vodách Tulambenu.

Spát a jíst co hrdlo ráčí

Na Bali máte možnost pobývat v exkluzivním pětihvězdičkovém středisku, ukrytém v zamlžených horách, tradičních domcích obklopených rýžovými poli nebo v neformálním bytě, coby kokosovým ořechem dohodil od pláže. Existuje téměř nekonečný výběr možností ubytování a stravování.

Určitě nevynechejte ochutnávku balijských jídel. Můžete si vybrat vynikající jídla jako pečené sele, langustu na rožni a výborný pokrm z mořských živočichů. Většina hotelů a letovisek také nabízí velký výběr evropských jídel, najdete i japonskou, čínskou či mexickou kuchyni.

Tanec s bohy

Obdivuhodné kostýmy a ozdoby, hlavy plné šperků, jedinečné masky – to vše je součástí balijských tanců, které jsou na tomto ostrově středem života. Některé tance, jako například Kecak, vyžadují stovky tanečníků, tanec Barong je majestátní soutěží mezi silami dobra a zla.

Budete-li mít štěstí, uvidíte rituální hypnotický tanec, ve kterém zakleté nymfy pronásledují zlé duchy.

To je jen další nebeská zkušenost na rajském ostrově Bali.

Markéta Kadeřábková